JAK TO FUNGUJE

Jak Izolace Foukaným Dřevovláknem Vlastně Funguje?

Izolujeme v ZIMĚ proti chladu

Izolační materiál je tvořen jemnými vlákny ze suchého rozdrceného dřeva. Mezi vlákny je uzavřený vzduch. Mikroskopické komůrky nehybného vzduchu jsou izolačním faktorem a zamezují vedení tepla. Tím brání jeho úniku z interiéru ven. Výsledný efekt se projevuje nízkými tepelnými ztrátami a malou spotřebou energie na vytápění.

Izolujeme v LÉTĚ proti teplu

V létě s projevuje velká schopnost dřeva akumulovat teplo. Dřevní hmota umí tepelnou energii pojmout a na několik hodit podržet. V noci, kdy se ochladí, pak energii opět uvolňuje do vnějšího prostředí. Pokud teplo dovnitř projde, tak s několikahodinovým zpožděním a výrazně utlumené. Tomuto jevu se říká fázový posun. Výsledný efekt jsou pro obyvatele příjemné teploty i BEZ KLIMATIZACE, které se projeví zejména pod střechou v podkroví.

Izolujeme proti hluku

Pro zvukovou izolaci je ideální kombinace vláknité struktury a poměrně vyšší objemové hmotnosti. Fyzikálně se jedná o vzduchovou neprůzvučnost. Fakticky chráníme interiér proti hluku z vnějšího okolí. Výsledný efekt je ticho, klid a pohoda uvnitř domu.

Praktická ukázka foukání dřevovláknité izolace

Vyplnění uzavřené dutiny foukáním pod tlakem. Prostor se postupně zaplňuje izolací

Izolační materiál s dostatečnou hustotou samovolně nesedá. Tvoří kompaktní hmotu, která vyplní dutinu bez zjevných vzduchových kapes

Odebírání vzorku k ověření požadovaného množství

Vyřešte Zateplení Vašeho Domu Kvalitně Již Dnes

Svěřte zateplení Vašeho domů do rukou dlouholetých profesionálů v oblasti izolací. Používáme jenom praxí osvědčené materiály, které Vás zahřejou a dlouhodobě Vám vydrží